Sidney’de kilisede bıçaklı saldırı: En az 4 yaralı

Avustralya’nın Sidney kentinin batısında bir kilisede düzenlenen bıçaklı saldırıda çok sayıda kişinin yaralandığı açıklandı. Polis, memurların bir erkeği gözaltına aldığını ve polise incelemelerinde yardımcı olduğunu bildirdi. Yeni Güney Galler (NSW) Eyalet Ambulans Servisi, saldırıda en az dört kişinin yaralandığını açıkladı.

BBC’nin yerel basından aktardığına göre, bıçaklı saldırı, bir ayin sırasında yaşandı; ayin, bu esnada internetten canlı yayınlanıyordu. Polis, Wakeley bölgesinde yaşandığı ifade edilen saldırının ardından olay yerine intikal ettiklerini açıkladı. Açıklamada, yaralıların hiçbirinin hayati tehlikesinin olduğunun düşünülmediği, bir erkeğin gözaltına alındığı belirtildi. Haberlerde, ayini yapan din görevlisinin de yaralandığı bilgisi paylaşılırken, polis, acil yardım tıp ekipleri saldırıda yaralananlara müdahale ettiğini bildirdi.

BİR HAFTADA İKİNCİ SALDIRI

Olayın Christ The Good Shepherd Kilisesi’nde yaşandığı belirtildi. Video görüntülerinde, koyu renkli kıyafetler giymiş bir erkeğin, din insanına yaklaştığı, ardından saldırdığı görüldü. Bu esnada pek çok kişi araya girmeye ve duruma müdahale etmeye çalıştı. Canlı yayında pek çok kişinin panik ve korku içinde bağırdığı da duyuldu. Reuters’a konuşan bir görgü tanığı, yaralanan rahibin Mar Mari Emmanuel olduğunu söyledi.

Öte yandan, Sidney’deki bir alışveriş merkezinde yaşanan, altı kişinin hayatını kaybettiği bıçaklı saldırı ile kilisedeki saldırı arasında olası bir bağlantıya işaret eden bir emareye rastlanmadı. AVM’deki saldırgan polis tarafından vurularak öldürülmüş, saldırıyı ‘ideolojik bir saikle’ işlemediğine kanaat getirilmişti. Yeni Güney Galler (NSW) Eyalet Polisi, saldırganın özellikle kadınları hedef aldığı bilgisini paylaşmıştı.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x