Yeniden Refahlı Altınöz’den Filistin gözaltılarını 28 Şubat’a benzetti: Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu olsaydı, polisler başörtülü kızlara o muameleyi yapsaydı ne olurdu?

İsrail protestosunda gençlerin gözaltına alınmasını eleştiren YRP’li Mehmet Altınöz, görüntüleri 28 Şubat’a benzetti ve “Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu olsaydı ve polisler başörtülü kızlarımıza o muameleyi yapsaydı ne olurdu?” diye sordu.

Medyascope’a konuk olan Altınöz, “Ülkenin Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu olsaydı ve o polisler o başörtülü kızlarımıza o muameleyi yapsaydı ne olurdu? Bunlar 28 Şubat görüntüleri. Bu görüntüleri Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olduğu bir Türkiye’de izliyoruz” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, protestoya ilişkin, “Protesto gösterisi bittikten sonra göstericiler dağılmış ancak bir grup tüm uyarılara rağmen dağılmamış; devlet büyüklerine hakaret ederek güvenlik güçlerine mukavemet etmiştir. Olayla ilgili 43 şahıs yakalanmış, 38’i kimlik kontrolü yapılarak serbest bırakılmış, 5 şahsın ise ifadeleri alınarak adli işlem yapılmıştır. Ayrıca olay ile ilgili 2 emniyet görevlisi açığa alınmış ve derhal mülkiye müfettişi görevlendirilmiştir” demişti.

TIKLAYIN – Ters kelepçeli İsrail protestosuna İstanbul Valisi’nden cevap: Farklı şer odaklarının beşinci kol faaliyetleri

TIKLAYIN – İsrail’le ticaret sürüyor: 1 milyar 140 milyon 574 bin dolarlık ihracat

Eski AKP’li vekil, İsrail ile ticaretin kesilmesini isteyenleri ‘şer güçler’ ilan etti: Türkiye’yi buraya çekmek istiyorlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x